Anti Aging, główny nurt usług beauty

 

Pod takim właśnie hasłem dnia 24 marca 2014 r. w Warszawie w hotelu InterContinental odbyła się konferencja prasowa organizowana przez markę My Beauty System, którą poprowadziła Magda Steczkowska. Czerpiąc z najnowszych osiągnięć nauk medycznych i kosmetologicznych oraz z wiedzy naukowców wielu dziedzin, organizator spotkania wytycza nową misję i stawia na podnoszenie jakości i standardów życia poprzez regularną oraz kompleksową troskę o ciało. Tylko połączenie pracy specjalistów klinik medycznych i kosmetologicznych, wsparte działaniem specjalistycznych preparatów działających od środka – czyli tam gdzie powstają niekorzystne zmiany, może dać trwałe efekty.

 

W trakcie tego wydarzenia eksperci zaproszeni do udziału w nim, zaprezentowali najnowsze trendy anti aging w szeroko pojmowanej branży kosmetycznej tj.:

Dr Joanna Dąbrowska-Juszczak - „ Anti Aging - jak skutecznie łączyć preparaty kosmetyczne i zabiegi medycyny estetycznej”

Prof. dr hab. Marcin Molski   - „Suplementy dla urody i zdrowia - fakty i mity"

 

 

Walcząc z upływającym czasem w codziennej pielęgnacji ciała przede wszystkim skupiamy się na twarzy. Wynika to z tego, iż błędnie wydaje się nam, że tylko ona bezpośrednio zdradza nasz wiek. W związku z tym nasza domowa kosmetyczka to głównie kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji twarzy. Natomiast kwestie pielęgnacji ciała niesłusznie spychamy na drugi plan. A przecież nasz wygląd czyli również uroda mają swoje źródło nie tylko w tym, co zakładamy na siebie lub czym się pomalujemy, ale również w tym, co dostarczymy naszemu organizmowi od środka. To czy nasze włosy, skóra lub paznokcie są w dobrej kondycji w większym stopniu zależy od tego czy dostarczymy ciału odpowiednich składników wraz z codzienną dietą. Pielęgnacja zewnętrzna bezspornie odgrywa znaczącą rolę, jednakże daje minimalne rezultaty, jeśli organizm będzie w złej kondycji. Dlatego tak ważne jest stosowanie zbilansowanej diety dostarczającej organizmowi niezbędnych składników odżywczych, a w przypadku ich niedoborów wzbogacenie jej o doustną suplementację.

Marka nutrikosmetyków My Beauty System oferuje kompleksową linię preparatów opartą na naturalnych składnikach oraz opatentowanej technologii wytwarzania Licaps® (kapsułka z roztworem). Płynna konsystencja zawartości kapsułki sprawia, że składniki oddziaływujące na urodę mogą być o wiele lepiej wykorzystane przez organizm do poprawy wyglądu skóry, włosów i paznokci oraz wspomagać przemianę materii i redukcję masy. Preparaty My Beauty System stosowane regularnie wpływają na lepsze efekty m.in. zabiegów kosmetycznych, ale również stanowią ważny element codziennej pielęgnacji. Wynika to z tego, że są źródłem wielu cennych składników, które dostarczane regularnie organizmowi wpływają na poprawę zewnętrznych atutów urody. Produkty są wynikiem wspólnych prac specjalistów z zakresu kosmetologii i profilaktyki zdrowia

 

 

Na zakończenie konferencji wszyscy goście mogli wziąć udział w losowaniu nagród, którymi były vouchery o wartości 2.500 zł na specjalistyczny zabieg Oxygenating Trio. Nagrodę tą ufundował instytut Pearl Beauty Clinic & Spa, który znajduje się w hotelu, w którym odbyła się konferencja. To urokliwe miejsce założone przez specjalistkę kosmetologii oraz marketingu i zarządzania, Panią Monikę Wróblewską. Głównym założeniem tego obiektu jest rozwijanie sztuki Spa w Polsce oraz fachowa pomoc z zakresu medycyny estetycznej, preparatów kosmetycznych, kosmetologii, dietetyki oraz stylizacji. Szeroka oferta kliniki opiera się na wykorzystaniu profesjonalnych i luksusowych linii kosmetyków w trosce o zdrowie i naturalne piękno każdej osoby. Obiekt składa się z dwóch części zlokalizowanych w warszawskim hotelu InterContinental tj. salonu Spa mieszczącego się na 43 piętrze oraz kliniki urodowej Beauty Clinic na parterze.

 

Informacje o ekspertach

Dr Joanna Dąbrowska-Juszczak dyplomowany lekarz medycyny estetycznej.

Ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz jedyną w Polsce Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Warszawie oraz Union Internationale de Medicine Esthetique, uzyskując tytuł Lekarza Medycyny Estetycznej. Absolwentka Podyplomowych Studiów dla Lekarzy "Kosmetologia w Medycynie". Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, World Society Interdisciplinary Anti-Aging Medicine oraz World Anti-Aging Academy of Medicine. Poza tym certyfikowany konsultant programu żywieniowego LEAP opartego na teście nadwrażliwości pokarmowej MRT. Szkoleniowiec i trener w zakresie technik podawania kwasu hialuronowego, nici liftingujących PDO i mezoterapii. Specjalizuje się w zakresie bezoperacyjnych technik korygowania defektów estetycznych twarzy i ciała.

 

Prof. UAM dr hab. Marcin Molski jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

 

 

Zajmuje się m.in. teoretycznym badaniem właściwości fizycznych, chemicznych i biologicznych substancji bioaktywnych o znaczeniu kosmetycznym i leczniczym. Jest autorem ponad 100 publikacji i 3 książek: Fizyka Piękna (2007), Chemia piękna (2009), Fractal time of life (2012).
Członkostwo towarzystw naukowych i pełnione funkcje:
opiekun naukowy Naukowego Koła Chemików na Wydziale Chemii UAM (od roku 1996)
członek Polskiego Towarzystwa Chemicznego,
członek Rady Naukowej Fundacji Bioelektroniki im. Włodzimierza Sedlaka.

 

Przyznane nagrody

logo